Projektowanie Wnętrz Gdzie umieścić szafę w mieszkaniu?

Projektowanie Wnętrz Gdzie umieścić szafę w mieszkaniu?

________________________________________________

Projektowanie Wnętrz Gdzie umieścić szafę w mieszkaniu?

Z pewnością każdemu z nas, więc i Tobie, przydałoby się więcej miejsca na przechowywanie różnych rzeczy w mieszkaniu. Jeżeli mają być to rzeczy, do których będziesz często sięgał najlepszym rozwiązaniem jest szafa.

Gdzie jednak taką szafę umieścić?

Dowiedz się wszystkiego, co ważne o wstawianiu szafy do pokoju czy korytarza. Dobra szafa umieszczona w odpowiednim miejscu pozwoli Ci na przechowywanie tego, co masz do schowania niezależnie od tego, czy będzie to odzież damska, czy odzież męska czy może ważne dokumenty.

Szafa w przedpokoju

Przedpokój to świetne miejsce na szafę, jeżeli tylko jest odpowiednio duży. Tutaj dość częstym rozwiązaniem jest szafa wnękowa w pobliżu drzwi. To idealne rozwiązanie do chowania ubrań wyjściowych, których w naszym klimacie każdy ma całkiem sporo na różne pory roku. Płaszcze, palta czy zimowe kurtki powieszone w takiej szafie przestaną być widoczne i korytarz będzie prezentował się znacznie przestronniej i luźniej. Na korytarzu dominują drzwi drewniane albo z lustrem. Na korytarzu lustro jest sprzętem koniecznym, aby przejrzeć się przed wyjściem, dlatego warto umieścić je na drzwiach szafy zwalniając przy okazji cześć ściany, gdzie możesz na przykład zawiesić wieszak na klucze.

Szafa w salonie

Salon to zazwyczaj największe pomieszczenie w mieszkaniu. Tam właśnie możesz umieścić szafę na Twoje ubrania. Pamiętaj, że im mniejszy metraż, tym szafa powinna być lepiej wtapiająca się w przestrzeń. Ciężkie ozdobne szafy sprawdzą się tylko w wielkich i przestronnych salonach. Jeżeli nie jest to szafa na odzież męska czy odzież damska tylko na przykład witryna, w której ustawiona będzie porcelana, to oczywiście możesz taką szafę wyeksponować i zamówić model z podświetleniem LED, które podkreśli Twoją zastawę.

Szafa w sypialni

Sypialnia to również jedno z miejsc, gdzie można schować dużą szafę. Tutaj najlepiej sprawdzają się proste meble albo zabudowa we wnęce czy wzdłuż całej ściany. Szafa zabudowana gwarantuje dużą trwałość i wielką pojemność, także z pewnością nie zabraknie Ci w niej miejsca. W sypialni szafy najczęściej mają drzwi rozsuwane - w kolorze białym albo z jednym lub wszystkimi skrzydłami z lustrem.

Szafa w garderobie

Jeżeli posiadasz w mieszkaniu z garderobą to jest to oczywiste miejsce do przechowywania ubrań. Tutaj możesz postawić zarówno na zabudowę szaf z odsuwanymi drzwiami albo po prostu zamontowane na ścianie półki oraz drążek do wieszania płaszczy, sukienek czy koszul. Taką najprostszą zabudowę możesz zamówić z montażem lub wykonać ją samodzielnie z części.

Szafa w pokoju dziecięcym

Obecnie dzieci posiadają całą masę ubrań i zabawek, dlatego zachodzi konieczność przechowywania tego wszystkiego w jakimś miejscu. Najlepsze do tego są mniejsze szafki umieszczone bezpośrednio w pokoju dziecięcym. Tutaj najlepiej, abyś zastosował nie za duże szafki w wesołych kolorach. Zawsze możesz je także przyozdobić plakatami czy naklejkami z bohaterami ulubionych kreskówek Twojego dziecka.

Szafa w małym mieszkaniu

W małych mieszkaniach każdy centymetr powierzchni jest na wagę złota. Jeżeli masz dzieci to jest to jeszcze ważniejsze. Ilość dziecięcych ubrań jest olbrzymia i musisz je gdzieś wszystkie trzymać, dlatego w mniejszych metrażach często stosowane są różnego rodzaju metody na zyskanie dodatkowej przestrzeni do przechowywania różnych rzeczy. Są to między innymi:

  • szafy narożne;
  • pawlacze;
  • szuflady pod łóżkiem;
  • szafy na balkonie;
  • szafki łazienkowe.

Każde z tych rozwiązań doda Ci pewnej przestrzenie do schowania różnych przedmiotów, ręczników, pościeli, ubrań czy dziecięcych zabawek, które posiadasz w swoim domu.

Szafa w mieszkaniu – podsumowanie

Miejsce w mieszkaniach, zwłaszcza tych mniejszych, jest bardzo cenne. Dlatego właśnie dokonaj bardzo przemyślanego zakupu lub montażu szafy. Przed przystąpieniem do planowania szaf, zastanów się także, jak zmniejszyć ilość posiadanych rzeczy. Każdy z nas ma z pewnością całą masę niepotrzebnych już ubrań i innych zawadzających przedmiotów. Dobrze jest co jakiś czas zrobić ich przegląd i wyrzucić lub sprzedać to, co jest Ci niepotrzebne. Wiele z takich przedmiotów może ucieszyć kogoś innego, możesz je także przekazać w ramach licznych organizowanych zbiórek charytatywnych. Ogłoszenia o takich akcjach, na których zbierana jest odzież męska i odzież damska bardzo często wiszą na drzwiach klatek w blokach czy na słupach w osiedlach domków. Jeżeli dopiero zamierzasz kupić mieszkania czy swój wymarzony domek, w którym będzie pełno miejsca na Twoje szafy lub przestronna garderoba, sprawdź ofertę renomowanego dewelopera apdeveloper.com.pl. Tam z pewnością znajdziesz swoje wymarzone miejsce do mieszkania, w którym pozostaniesz na długie lata.
________________________________________________

________________________________________________

Zadzwoń i zapytaj o szczegóły oferty

Kościerzyna: (58)

________________________________________________

Wyślij zapytanie ofertowe
[email protected]

________________________________________________

lub odwiedź nasz salon:

KOŚCIERZYNA,

________________________________________________

Tags: meble biurowe